Zabudowa drewniana

Opublikowano
Odsłony: 5634

Oferujemy Państwu meble do zabudowy, zabudowę garderoby, wnęki z drzwiami przesuwanymi, uchylanymi, składanymi, ściętymi, przejściowymi, wszystko to na dowolny wymiar.

 

W szafach poza standardowymi półkami i drążkami oferujemy aluminiowe wyposażenie

- wieszaki wysuwane
- półki wysuwane na odzież
- półki wysuwane (skośne) na buty itp.


 

 

Meble sakralne

Opublikowano
Odsłony: 7839
Wykonujemy meble sakralne w starym i w nowym stylu z drewna litego. Spośród mebli sakralnych oferujemy m.in. wg. życzeń i projektu:
  • ołtarze,
  • konfesjonały,
  • ławki, ławy kościelne,
  • krzesła,
  • postumenty,
  • schody,
  • balustrady,
  • elementy wykończeniowe,

Realizujemy zlecenia nietypowe związane z indywidualnymi oczekiwaniami. Wykonujemy również inne elementy według wymagań zamawiającego. Oferujemy meble do zakrystii według życzeń odbiorcy. Podejmujemy się wykonania najtrudniejszych zadań.

Schody drewniane

Opublikowano
Odsłony: 6051
Schody drewniane wykonuje się z rodzimego drewna drzew liściastych: klonu, buku, brzozy, dębu, jesionu, wiśni, orzecha oraz z gatunków egotycznych.

Drewno przeznaczone na stopnie powinno odpowiadać co najmniej II klasie jakości. Wszystkie innych elementów nośnych schodów należy wykonywać tylko z drewna liściastego klasy I. Materiał powinien mieć gęsto rozmieszczone słoje. Drewno musi być suche (wilgotność poniżej 8-12%), bez sęków i innych wad. Stopnie wykonuje się bądź z drewna litego, bądź klejonego warstwowo.

Z czego składają się schody?
  •     bieg – nachylona część schodów; ta, po której wchodzimy, składająca się ze stopni i biegnąca w jednym kierunku
  •     podniebienie – spodnia część biegu,
  •     spocznik – pozioma płyta na półpiętrze, można dzięki niej zmienić bieg schodów,
  •     podest – taka sama płyta jak spocznik, ale umieszczona na piętrze,
  •     stopnica – pozioma część stopnia, na której stawiamy stopę, poruszając się po schodach,
  •     podstopnica – pionowa część stopnia; jeśli jej nie ma – schody są ażurowe,
  •     policzek – boczna belka biegu lub np. w przypadku żelbetowych, jego bok.

Zdobienia ręczne

Opublikowano
Odsłony: 5652
Oferujemy Państwu możliwość zdobień rzeźbą i snycerką w drewnie. Nasze wyroby zdobią wiele indywidualnie zamawianych w naszej stolarni mebli, drzwi i innych elementów drewnianych.
Na zamówienie wykonamy każdy element rzeźbiony do Waszego domu. Wszystkie elementy są rzeźbione ręcznie, wykonane z drewna lipowego I gatunku. Na specjalne życzenia wykonujemy elementy w drewnie jakie sobie Państwo zażyczą w miarę dostępności surowca.

Okna jednoramowe

Opublikowano
Odsłony: 5358
Okna jednoramowe – składają się z ramy i pojedynczych skrzydeł okiennych wykonanych z trzech warstw drewna sklejonych ze sobą. Układ włókien zapobiega wypaczaniu się konstrukcji. Skrzydła szklone szybami zespolonym (zestawami szyb połączonymi uszczelką). Podobną konstrukcję (jednoramową) mają okna wykonywane z profili PVC i aluminiowych.

Pojęcia związane z przepisami i technologią
  • izolacyjność termiczna: okno jest elementem, przez który "ucieka" najwięcej ciepła z budynku. Im większy otwór okienny tym więcej ucieka ciepła. Stąd (w celu zwiększenia izolacyjności okna) w nowoczesnych oknach szyby podwójne lub potrójne, oraz ościeżnice kilkukomorowe. O parametrze izolacyjności termicznej informuje nas współczynnik przenikania ciepła Uw. Określa straty ciepła z wewnątrz na zewnątrz. O współczynniku Uw decyduje przenikalność termiczna profilu oraz pakietu szybowego a także sposób osadzenia oraz udział szyby w całym oknie. Zgodnie z normą PN-EN 14351-1+A1 producenci mają obowiązek podawania dla każdego okna współczynnika przenikania ciepła. Informacja musi się znaleźć na etykiecie bądź dokumentach[2].
  • akustyczność: okna muszą spełniać wymogi akustyczne określane w przepisach: stąd, szczególnie w dużych miastach przy ruchliwych trasach stosuje się (okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej). Do podwyższenia izolacyjności okna stosuje się zestawy szybowe, czyli gotowe fabrycznie ramki z dwoma lub trzema taflami szkła wypełnionymi gazem (najczęściej argonem).
  • wentylacja: W pomieszczeniach pozbawionych wentylacji wymuszonej (a takich jest większość) okna muszą zapewnić wymianę powietrza - wentylację (szczególnie chodzi o usuwanie nadmiernej ilości pary wodnej powstałej w mieszkaniu przez takie przyziemne czynności jak np. oddychanie i gotowanie). Nowoczesne okna jednoramowe, niezależnie od materiału z jakiego są wykonane, są bardzo szczelne (nie mylić z izolacyjnością termiczną). Znane są przypadki wystąpienia zagrzybienia ścian wskutek zbyt dużej szczelności okien. Stosowane są różne mechanizmy takie jak mikrowentylacja, rozszczelanianie poprzez wycięcie fragmentów uszczelek, nawiewniki okienne.
  • okna antywłamaniowe: problem stary jak świat - jak zabezpieczyć delikatny element, jakim jest okno przed "złymi ludźmi". Stosowano i nadal stosuje się kraty okienne. Inne rozwiązania to blokady zawiasów, klamki z kluczykami (blokuje klamkę i uniemożliwia otwarcie okna po zbiciu szyby), folie naszybowe (wzmacniające szkło), siatki metalowe wtapiane w szkło. Innymi metodami zabezpieczenia okna są stara dobra okiennica oraz roleta i żaluzje.
  • bezpieczeństwo: w wielu przypadkach przepisy wymagają zastosowania tzw. szkła bezpiecznego, które podobnie jak w samochodzie tłucze się na drobne kawałki. Są to okna na dużej wysokości (odłamek szkła spadający z kilkudziesięciu metrów mógłby uciąć głowę) oraz drzwi wejściowe (wykonanych w całości ze szkła czasem się nie zauważa)